Twoja charakterystyka
Minął Perunowy Tydzień, jak co roku objawiający się gwałtownymi letnimi burzami. Pora żniw. Lato zbliża się ku końcowi, żar lejący się z nieba jeszcze silny, lecz już słabnie. Panowanie nad światem obejmuje bóg wojennej pożogi, rozkazujący burzy i błyskawicom, gromowładny.
Kult Peruna należał do najbardziej rozpowszechnionych na Rusi, tam też bóg cieszył się największym poważaniem. Wpływ na to miało zapewne pojawienie się tam Waregów (Perun i Thor to niemal bliźniacze bóstwa), chociaż badacze wywodzą go już od aryjskiego boga Indry. Bałtowie czcili Perkunasa, również niemal identycznego w atrybutach i funkcjach ze wschodniosłowiańskim Perunem.
Przedstawiano go sobie jako groźnego wojownika w sile wieku, przemieszczającego się złotym wozem, zaprzężonym w skrzydlate konie - jeden maści siwej, drugi karej. Atrybutem Peruna jest topór, straszna broń wojenna Słowian, przejęta później przez Skandynawów. Drzewem poświęconym Perunowi może być tylko majestatyczny dąb, a ze świętych drzew i gajów Peruna nie ważono się niegdyś wynieść ni gałązki, ni drzazgi, z obawy przed nagłą zemstą boga.
Urodzeni pod jego patronatem są władczy, ambitni, dostojni, żądni sukcesów. Przeznaczona im jest kariera prawnicza, menedżerska, polityczna lub wojskowa. Potrafią pokazać się z najlepszej, najkorzystniejszej strony, bronić swojego zdania, swoich pozycji, nie dostosowują się do okoliczności, nie płyną z prądem, nie załamują w obliczu przeciwności, szybko podejmują konieczne decyzje - to ich zalety, na których zawsze można polegać. W głębi duszy uważają się za ósmy cud świata i nie mają wątpliwości, że zasługują na wszystko co najlepsze. Zwykle starają się utrzymywać dobre stosunki z otaczającymi ich ludźmi, w gniewie jednak są straszni - nie warto ich prowokować do kłótni, niczego dobrego to nie zapowiada. Ich wrodzona siła wewnętrzna i wytrzymałość może przerodzić się w upór godny lepszej sprawy.
Obcując z nimi trzeba pamiętać, iż perunowe dziecię potrzebuje być w centrum uwagi, łaknie poważania i podziwu jak kania dżdżu. Prawdę mówiąc, najczęściej rzeczywiście zasługuje na szacunek, ponadto tak motywowane potrafi wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Wobec bliskich zachowuje się wspaniałomyślnie, a jeśli nie będziemy się z nim spierać lecz podkreślać nasze zaufanie - udzieli nam niezachwianego wsparcia zawsze i we wszystkim. Jego skłonność do przewodzenia również w rodzinie sprawia, że notorycznie podejmuje decyzje za innych, co bywa denerwujące. Przyznać jednak trzeba, że kieruje się w tych decyzjach zawsze dobrem bliskich osób, tak jak je najlepiej pojmuje. Przyjacielowi również źle nie doradzi i umyślnie nie zaszkodzi, można być tego pewnym.
Podopieczni Peruna cenią wszelkie uroki życia. Zakochani - stają się romantyczni, jak nikt będą oczarowywać i zabiegać o wybrankę/wybrańca swojego serca. Mężczyźni spod tego znaku są bardzo rodzinni, ze wszystkich sił dążą do zapewnienia swej rodzinie dobrobytu i szczycą się nią, a kobiety to po prostu wcielenie kobiecości (chociaż nieco władczej, to prawda) i wszelkich zalet niewieścich. Dużą radość jednym i drugim sprawia zajmowanie się swoim potomstwem. Wychowują je tak, by było w stanie zatroszczyć się o siebie i o innych. Zachęcają swe dzieci do robienia kariery, bez względu na płeć, uczą także sprawiedliwości i troszczenia się o słabych. Słowem - starają się ukształtować na swój obraz i podobieństwo, w tym bowiem upatrują ich przyszłe szczęście.
Mimo tych skłonności mogą przeżyć całe życie samotnie lub w nieudanym małżeństwie (czyli w tzw. samotności we dwoje). Rodzina po prostu nie jest najważniejszą sprawą w ich życiu. W pełni samowystarczalni, nie popadają z tego powodu w depresję.
Powiedzieć, że w wyborze ubrań i ozdób są niezwykle wybredni - zdecydowanie trąci eufemizmem. Wybierając rzeczy godne siebie, potrafią doprowadzić otoczenie do szaleństwa. Jeśli w końcu wybiorą, to na pewno coś odrobinę wyzywającego, co pozwoli wyróżnić się z tłumu. "Lepiej być posądzonym o zły gust niż przejść niezauważonym!" - brzmi ich dewiza. Muszą uważać, by nie obwieszać się biżuterią "jak choinka", do czego mają skłonność. Elegancki naszyjnik, oryginalny medalion, sznur bezbarwnych, przezroczystych kamieni (nie wszystko naraz!) będzie dla nich jak znalazł. Jako amulet osobisty sprawdzi się najlepiej piorunowa strzałka.
|